Doba renezance videí

Každý den shlédneme více než 500 000 000 hodin videí. A to jen na YouTube kanále.

YouTube je po Googlu druhým nejčastěji využívaným vyhledávačem na světě.

A do roku 2021 bude 82 % veškerého internetového obsahu přes videa.

To je jen krátký výčet faktů, jak video a jeho obsah zažívá renezanci.

Video je na monstrózním vzestupu, každá významná sociální síť videa využívá. Tím však vzniká tlak na jednu podstatnou oblast. A to je kvalita. Ne však natočení, ale obsahu. Ve stále rostoucím počtu videí je třeba diváka zaujmout a poskytnou mu stěžejní informaci. Obsah se jednoznačně nesmí podcenit, rozhodující je prvních 10 sekund, zda video bude shlédnuto do konce. Opouštět korporátní a kravaťácký styl za kreativní a neformální. Vytuněné video, skvělé záběry, animace. To by dnes mělo být standardem prakticky každého promo videa, kterému pomůže řada technologií.

Videa dnes nesdělují už jen příběh, ale v některých formách se na jeho podobě a průběhu podílí sám divák. On rozhoduje, kam se bude ubírat. A tady se otevírá téma například pro sférická videa. Nejrůznější formy vás dokáží přenést do světa, kde nejste fyzicky přítomni a můžete ho pozorovat zcela neobvyklým způsobem. Ať už jde o 3D prohlídky, 360° videa, drony a jiné způsoby za využití té nejmodernější technologie.

A jaké prvky, záběry a technologie lze do videa vložit se můžete podívat na malé ukázce zde.

Kdo nemá video, jako by nebyl...

Přemýšleli jste nad tím, jak Vám video dokáže zjednodušit vysvětlování Vaší činnosti? Popis produktů? Vlastní prezentaci na událostech jako jsou veletrhy, firemní prezentace aj.? Přesah je opravdu široký.